Reklam :

Neslihan

Ya bir adım kaldıysa beklenenlere . . Sabır en büyük hazine . . Beklemek ve görmek lazım nedir bunun hikmeti diye . . boşluk bile boş değilse . . . ümit etmek lazım . . . . Neslihan. . .


Reklam :
Yaptığı Müzik : Pop Rock
Bölge : İstanbul-Avrupa
Web Sitesi : http://www.neslihann...
Son Ziyareti : 2/9/2010 04:09:00

Paylaş


Blog

Kayıt bulunamadı

Dinleyicileri

elintifa
elintifa
öğrencinin nesini anlatacam ki :)
Gloria_u2
Gloria_u2
Her türlü rock müzik dinlerim,Motocross ve doğaya bayılan biriyimayrıca fotoğraf çekme hastalığım vardır yeni yerler keşfetmeye severimKısacası deli dolu yeniliğe açık birisi
salihsever
salihsever
İyi bir DiNLeyici Belki de iyi Bir ArKaDa$:)
ONURUM SENSIN
ONURUM SENSIN
HAYAT DEDİĞİN BİR ÇAY,İNSAN İSE SADECE BİR ŞEKER KARIŞTIRDIKÇA TAT ALDIĞINI SANIRSIN, OYSAKİ; HAYATIN SENİ ERİTTİĞİNİ ÇAY BİTİNCE ANLARSIN !!!
Symrn
Symrn
Tüm Dinleyicileri (5)

İstatistikleri

Müzik Sayısı : 8
Dinleyici Sayısı : 5
Download : 210
Dinlenme : 7173
Fotoğraf Sayısı : 1
Yaptığı Yorum : 3
Toplam Ziyaret : 14430

Tüm müziklerini dinle (8)

Top 5

HİÇ SEVMEDİM (AKUSTİK)
Akustik | 4692 Kb
HİÇ SEVMEDİM
Pop Rock | 4516 Kb
HEP SORARDIN
Akustik | 3822 Kb
ESMA
Pop Rock | 4718 Kb
ADI OLDU YALNIZLIK
Pop Rock | 6250 Kb

Son Dinlenen Müzikleri

• misafir → SEN
17 Gün, 17 Saat önce
• misafir → HİÇ SEVMEDİM (AKUSTİK)
28 Gün, 9 Saat önce
• misafir → HİÇ SEVMEDİM (AKUSTİK)
40 Gün, 3 Saat önce
• misafir → HİÇ SEVMEDİM (AKUSTİK)
49 Gün, 13 Saat önce
• misafir → HİÇ SEVMEDİM (AKUSTİK)
1 Ay, 8 Gün önce
Reklam :

Fotograflar

Tüm Fotografları (1)

Konser / Etkinlik Takvimi

Kayıt bulunamadı

Duyuru

NESLİHANIN HAYATI (23 Ocak 2008 Çarşamba)


26 Eylül 1983 tarihinde Malatyada doğumumla başladı dünlerim ve ilkokul 2 ye kadar bu şehirde devam etti çocukluk günlerim.Çok okuyan değil çok gezen bilir dercesine babamın işleri taşıdı bizi ikinci durağımız olan mersin e.Ortaokulda hikayelerime, düzyazılarıma, adını bilemediğim hislerimi döktüğüm kağıtlara ve lisede bestelerimin doğmasına şahit olan bu akdeniz ilinde tam on yıl yaşadık.Gözlerimin önüne heyecanı ve ümitleri ruhuna sığmayan küçük bir kız geliyor bugünlerde biraz durulan ;Durulmam her şey eskiden güzeldi diye değil bugün her şey güzele daha yakın.Sadece daha çok düşünüyorum ve hala heyecanlı her daim ümitliyim.Ümit benim nefesim;

Dünden bugüne yaklaşık 7 yıldır İstanbul dayız.Lise sonu burada okudum ve kendi adıma hayatımın en önemli başlıklarını atmaya başladım.Üniversiteyi de kazandıktan sonra hayatımın en durulası yerlerinde ve nefes alıp vermeyi bile işkence saydığım zamanlarda içimdeki sessiz isyanları susturan derdin adı İnsanlık soyadı da fedakarlık oldu.Böyle dert dostlar başına dedim ve çekmeye başladım kendi küreklerimle okyanus gibi gördüğüm hayatın içinden gemilerimi.Hala fark edemeden izliyorum olanı biteni sonra doluyorum, gece birde mum yakıyorum karanlığa, elime de gitarı alınca yaşamam gerekmiyor yazdıklarımı, derdin insan denediğin empati olunca.

Bugün en iyi yapabildiğime inandığım iş söz yazmak bestelemek ve yorumlamak.Bu yeteneği en hayırlı şekilde kullanmaya çalışıyorum.Önce babamın teşvik etmesi sonra yakınlarımın ısrarı ile şarkılarımın bir kısmını bir arada toplayıp adına Karalarda beyazlar deyip kulaklarınıza sundum.Sessiz ve derinden gitmenin kalıcı olduğuna inandığım için güzel bir başlangıç yaptığımı düşünüyorum.Yapılan iş insan içinse ve insanda uzun zaman isteyense, daha yolun çok başındayım diyorum.Yapılacak bir çok iş ve yaşanacak zorluklar olduğunu görebiliyorum.

Yarınlar içinse içimden bir şarkı geçiyor yeni türküden biz büyüdük ve kirlendi dünya diye gerçekten böyle mi oluyor diye düşünürken birden içimden bir nida yükseliyor her şey güzel olacak diye.içimizden yükselen sesler böyle güzel olunca henüz çalışmalarında olduğumuz yeni albümün adına Nida olsun diyoruz...


ALBÜMÜYLE NESLİHAN ...

Merhabalar..

Bu albüm aslında 4 yılın hikayesi ama okul ve bazı taviz veremeyecegimiz konulardan dolayı hem durduk hem ögrendik hem de çok şükür gönlümüze sinen bir albüm yaptık. Hiç Sevmedim isimli bestem için yada diğerleri için yazdıgınız tüm yorumları okudum ve okuyorum da. Her türlü tavsiyenizi dikkate alıyorum. Ve dikkate aldıgımız degerler aynı bundan ayrı bir mutluluk duyuyorum. Ben diyorumki önce kendim sonra artık bir gönül bağım olan sizler için öncelikle ruhumda ve kimliğimde taşınması gerekenleri taşımalı ve sonra onları bestelere taşımalı. Bugüne kadar böyle yaptım ve inşallah bundan sonra da böyle olacak.İNTERNETTE PİŞTİ UNKAPANINA DÜŞTÜ

Müzik kanalı Kral TV nin En İyi Çıkış Yapan Kadın Sanatçı dalındaki beş adayından biri olan Neslihan Zafer, internetle adım attığı müzik dünyasında basamakları bir bir tırmanıyor. Önceleri Unkapanındaki müzik şirketi patronlarının dinleyerek ya da tesadüfen rastladığı sesleri beğendiği dönemler artık geride kalıyor.


vazgectimsenden.com adlı gençlerin rağbet gösterdiği 150 bin üyeli internet sitesinde Neslihan ın seslendirdiği Hiç Sevmedim adlı şarkı binlerce kişi tarafından indirilince Arma Müzik şirketi ona albüm çıkarmayı teklif etti. Ve Neslihan ın Karalarda Beyazlar adlı ilk albümü Nisan 2006da bu şirketten çıktı. Mart 2007 de Kral TVde halkın oylarıyla belirlenen sanatçılar arasında ilk beşe kaldı. Nisan ayı sonuna kadar sürecek oylama sonrası mayıs ayında 2006 yılının en iyi çıkış yapan kadın sanatçısı belirlenecek. Üniversite öğrencisi Neslihan gibi bu dalın bir diğer adayı İrem Yağcı da internetten meşhur olup albüm çıkaran bir üniversite öğrencisi.

İlk gitarını lise yıllarında üniversite sınavına hazırlık kitapları satarak ailesinden gizlice alan Neslihan ın ilk albümündeki beste, söz ve şarkıların tamamı kendine ait. Şarkı sözleri yaşanmış hikâyeler. Müzisyen Atilla Özdemiroğlu bu yönüyle onu ozana benzetmiş ve özgün sesiyle müzik dünyasında başarılı olacağını söylemiş. Para ve şöhretin beni değiştirerek yolun başındaki bu içten halimi kaybettirmesinden korkuyorum. diyen Neslihan ile müziğe nasıl başladığını ve gelecek adına hayallerini konuştuk.


İlk albümde satışlar nasıl gidiyor?

En son 25 bindi albüm satışı. İyi gidiyor.

.

Gitarla tanışana kadar müziğe olan ilgin nasıldı?

Albümde bütün parçaların söz ve müzikleri bana ait. Benim için müzik, sadece gitarla şarkı söylemek anlamı taşımıyor. Müzik benim için söz yazmak, bestelemek ve yorumlamak. Lisedeyken arkadaşlar sesin çok güzel diyorlardı. Bir enstrümanla sesimi birleştirmeye ve gitar almaya karar verdim. Üniversite sınavlarına hazırlandığım dönemde ÖSS kitaplarımı satıp çok uygun bir fiyatla arkadaşımın gitarını aldım. Kitaplarımı nasılsa tekrar alırım diye düşündüm. Gitarı sessizce odamın köşesine koydum. Bir zaman sonra da ailem duydu. Babam yaptığım besteleri çok beğendiği için ailem daha rahat ve çabuk kabullendi. En büyük destekçim babam oldu.

.

İnternette nasıl ünlü oldun?

İnternetle aram çok fazla yok. Takipçisi de değilim. O dönemde internete de şarkı atılıyormuş, yayılıyormuş, bu tür şeyler varmış. Biz de babamın prodüktörlüğünde albüm yapmaya karar vermiştik. O sırada vazgectimsenden.com adlı internet sitesi Kayahan gibi sanatçıların yeni albümlerinden parçalar koyarken benim de Hiç Sevmedim adlı parçama yer vermiş. Sonra orada parça aldı başını gitti. Böyle hit olmasını filan da beklemiyordum.
.

Sonra Unkapanı ndan teklif mi geldi?

Evet. Ama anlaşma aşamasında karşılaştığımız sözleşmeler bizi çok şaşırtıyordu. Şartları kabul edilmeyecek haldeydi. Biz yola çıkarken albüm, bir hedef bir amaç değildi. Albüm bir şeyleri anlatmak için köprüydü.
.
Kral TV de ilk beşe kalmayı bekliyor muydun?

Her şey ani gelişti. Şu an iki yıl oldu. İnternetteki şarkının süresi bir yıl, albümüm de çıkalı bir yıl oldu. İnanılmaz bir kitle var. İlk konserimi Aralık 2006da Gazi Üniversitesinde verdim. Albüm iyi gidiyordu; ama medyatik olmadığım ve görselliği sevmediğim için nasıl olacak, kaç kişi gelecek diye merak ediyordum. Bin kişilik bir salondu. Benim için salonun dolması yeterliydi; ama 3 bin kişi katıldı. Şarkıları herkes biliyor. Arkasından Kayseri Erciyes Üniversitesi nde 5 bin kişilik bir katılım oldu. 3 üniversitede daha konser verdim ve onlar da çok iyi geçti. İnternette en çok indirilen albümler arasında hep ilk 10 içinde yer aldık. Hiç Sevmedim şarkısını internette gördükten sonra albümü bekleyen bir kitle vardı. Bu, satışa da yansıdı.
.


Müzik yapmanın sendeki karşılığı nedir?

En iyi yapabildiğin işi yaparsan beklenen faydayı sağlarsın. Biz biraz geç keşfettik bendeki bu en iyi söz müzik yorumunu. Ben bir sayfaya karalıyordum, şarkıyı çalıyordum arkadaşlarım diyordu ki: Ben huzur buluyorum, dinleniyorum. Sözlerinde hayatımdan bir şeyler buluyorum. Bu sayı gittikçe arttı. Şarkı söylemeyi çok sevmekten başlıyor her şey. Arkadaş ortamında sen şarkı söyle diye başlıyorlar. Ben de söylemekten çok zevk alıyordum. Bu çocukluktan beri bir sevgi. Kulağımın çok iyi olması, bir melodiyi hemen kapıp söylüyordum her zaman. Ama benim için gerçekten müzikten önemli bir şey de var, o da yazmak. O şarkının sözleriyle ne anlatıyorsun?
.


Sen hangi sanatçıları dinlersin?

Barış Manço, Belkıs Özener, Leman Sam benim için başta gelir. Ama ağırlıklı olarak tasavvuf müziği dinliyorum çocukluğumdan beri. Ney, tambur, kanun, ud sesi beni çok etkiler. Göksel Baktagir i çok


Neslihan için yazılmış yorumlar

68StyLa - 6 Eylül 2009 Pazar
McBarış-Simqemm New Track Online Sayfama Beklerim
Mehmet Ali Boybeyi - 27 Ağustos 2009 Perşembe
mrb. neslihan hanım çalışmalarınız ve sesiniz çok güzel hayatta başarılar dilerim. mehmet ali boybeyi. . . besteci-yorumcu
KoGaN - 4 Mayıs 2009 Pazartesi
harika. . . neslihan süpersin benim de 1 sarkm var . . umarim begenirsin
Ömer Özkaya - 4 Mayıs 2009 Pazartesi
Çok iyi gidiyorsun Neslihan. Darısı başıma albüm macerasının :)
djcont - 9 Nisan 2009 Perşembe
Merhaba Neslihan söze gerek yok herşey çok içten sevgiyle büyüyen her emek mutlak huzura varır. . Esen kal DJ CoNT
1903_BJK_KARAKARTALLAR - 30 Ocak 2009 Cuma
slm sayfa ve sarkılar sadece süper basarın daim olsun CARSI
sanatci_01 - 4 Aralık 2008 Perşembe
sayfanız çok hoş. . şuan şarkılarınızı dinliyorum. . çok başarılısınız. . tek kelime süpersiniz. . 10 üsdünden 10 veryorum. . :)hoşçakalın. .
elintifa - 27 Kasım 2008 Perşembe
mükemmel yorum mükemmel ses söylenecek bişey yok teksin nesliii. . . . . . . . . .
Gloria_u2 - 22 Eylül 2008 Pazartesi
Tartışılmaz se ve yetenek başarılarının dewamını diliyorum Neslihan abla ve Yeni albüm bekliyoruz senden
mc muhox - 7 Temmuz 2008 Pazartesi
slm neslihan şarkılar süper siten de öyle başarılar dilerim banada beklerim mc muhox
Tüm Yorumlar (31)

Anasayfa // Bize Yazın // Hakkımızda // Site Haritası // Gizlilik İlkesi // Kullanım Koşulları // Reklam
All articles, eassays, art works are copyright their respective authors. All RightsReserved © 2006 - 2014 | Herkesdinlesin.com

[ site is designed by herkesdinlesinWebTeam ]